02 May

Bilgisayara virüs bulaştı,Bilgisayarım bozuldu,Bilgisayara su döküldü,Bilgisayar açılmıyor,Yazıcı yazdırmıyor Gibi sorularınızı cevaplıyoruz

Siz Sorun Biz Cevaplayalım

1993 yılından bu yana bilişim sektöründe hizmet veren Tems Bilgisayar şimdide sanal ortamda sorularınızı yanıtlıyor. Basit ve uzaktan çözülebilecek sorunlarınızı bu konu altında paylaşıp çözümler arayabileceksiniz. Bizlerde sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıp işlerinizi kolaylaştıracağız.

Gündemdeki sorunlarımızdan biraz bahsedelim;

Fatura Virüsü

Son zamanlarda piyasada dolaşan fatura virüsü adıyla da bilinen illet bir virüs var ve herkesi oldukça yıldırmış durumda. Bu virüs bilgisayara mailiniz yoluyla giriyor ve bilgisayarınızda Antivirüs kurulu olsa bile engellemiyor. Çünki gelen mail ttnet,turkcell veya ptt arayüzüyle geliyor. Fatura veya ihbarname olarak görüntüleniyor. Belirli aşamalardan ve doğrulama kodları girdirildikten sonra virüs bilgisayara bulaşıyor tüm dosyalar şifreleniyor.

İşin kötü yanı virüs temizleme olayı basit tamam ama şifreli dosyaların açılması o kadar da basit olmuyor malesef. Bazı testlerden geçen dosyalar kurtarılabilir onayı aldıktan sonra işlem görüyor.

Bilgisayarım Bozuldu

Elektronik cihazlar biraz gariptir. Öyleki akşam bilgisayarınızı düzgün bir şekilde kapatıyorsunuz sabah açılmıyor veya görüntü gelmiyor. Ne olduğunu anlamıyorsunuz ve sorunun kaynağınıda bulamıyorsunuz doğal olarak. Yada bilgisayar birden bire kapandı. Bir diğer olay yazıcı yazdırmıyor, ne olduysa kendiliğinden yazıcı yazdırmamaya başladı. Bu gibi zamanlarda bazı kavramlar ve çözüm teknikleri vardır, eğer sorun bu yöntem ve tekniklerle onarılamazsa iletişime geçip daha detaylı yardım alabilirsiniz bizden.

Konularımız Yorumlarınıza Göre Güncellenecektir. Merak Ettiğiniz Soruları Yorum Olarak Ulaştırabilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar (2)

Hasan Burak Demir
8 Eylül 2016 Cevapla

Yakın zamanda bu bahsettiğiniz virüsten bulaştı galiba bilgisayarıma. Virüs bulaşan dosyalarımı açamadım fakat bulaştıktan sonra bilgisayarımı normal bi şekilde kullanmaya devam ediyorum. Sıkıntı olurmu?

    Tems Bilgisayar
    8 Eylül 2016 Cevapla

    Şuan belki bilgisayarınızı kullanıyorsunuz fakat virüs gitmiş durumda değil. Kendini tekrarlaması muhtemel. Nedeni ise virüs sizin bilgisayarınıza bir açık nokta bulup sızdıktan sonra sistemle ilgili hiç bir ayar yapmamış olmanız. Evet mevcut verileriniz gitti ama virüsten sonra oluşturduğunuz belge ve dosyalarınızda belirli bir zaman sonra şifrelenecektir.

Yorum Yap

*