28 Ara

Outlook Mail Kurulumu Resimli Anlatım

Bu makalemizde genel olarak herhangi bir mail programına standart ayarlar ile mail adresi nasıl tanımlanır o konuda sizlere yardımcı olacağız. Biz anlatımımızı Microsoft Office Outlook 2010 programı üzerinden yapacağız fakat siz aynı ayarları farklı bir mail programına da uygulayabilirsiniz. Bu ayarların geçerli olduğu bazı mail programları aşağıda yer almaktadır;

  • Outlook Express (Windows Xp)
  • Microsoft Office Outlook 2007 (Windows Xp/7/8/8.1/10)
  • Microsoft Office Outlook 2010 (Windows Xp/7/8/8.1/10)
  • Microsoft Office Outlook 2013 (Windows Xp/7/8/8.1/10, Mac os X)
  • Microsoft Office Outlook 2016 (Windows Xp/7/8/8.1/10, Mac os X)
  • Mozilla Thunderbird (Windows Xp/7/8/8.1/10, Linux, Ubuntu, Pardus)

gibi uygulamalarda mail tanımlama veya mail ayarları işlemini gösterdiğimiz şekilde yapabilirsiniz.

1.Adım: Microsoft Office 2010 uygulamaları arasından Outlook 2010 öğesini açtıktan sonra “Dosya” yazan butona tıklayarak “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayın.outlook-mail-kurulumu-1

2.Adım: Hesap Ayarları seçeneğine tıkladındığında mail hesapları penceresi açılır. Açılan penceredeki E-posta sekmesinin hemen altında bulunan “Yeni” butonuna tıklayınız.
outlook-mail-kurulumu-2

3.Adım: Bu aşamada karşınıza gelen ayarlarda ise ekranın alt kısmında bulunan Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini seçip İleri butonuna basınız
outlook-mail-kurulumu-3

4.Adım: Açılan yeni e-posta ekleme ekranında ise İnternet E-posta seçeneğini işaretleyip İleri butonuna tıklayınız.
outlook-mail-kurulumu-4

5.Adım: Kullanıcı bilgileri, sunucu bilgileri, oturum açma bilgilerinizi kendini alanadınıza göre doldurduktan sonra ve Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.
outlook-mail-kurulumu-5

6.Adım: Açılan İnternet E-posta Ayarları penceresinden Giden Sunucu Sekmesine tıklayınız ardından Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor ve Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan seçeneklerini işaretleyiniz.
outlook-mail-kurulumu-6

7.Adım: Yine aynı pencerede Gelişmiş Sekmesine geçiyoruz. Burada bulunan Giden Sunucu (SMTP) portunu 25 ‘ten 587 ‘ye çeviriyoruz. 25 yazısını silip yerine 587 yazıyoruz ve Tamam butonuna basarak açık olan pencereyi kapatıyoruz.
outlook-mail-kurulumu-7

8.Adım: Bir önceki pencereye tekrardan geri dönerek gelişmiş ayarlar kısmını tamamlamış oldunuz.Ekrandaki Parolayı Anımsa kısmı işaretli ise Outlook u her açtığınızda sizden parola istemicektir. Her seferinde parola sormasını istiyorsanız bu işareti kaldırınız. İleri yazan butona basarak devam ediniz.

outlook-mail-kurulumu-8

Adım9(Son): Kurulum başarıyla tamamlanmıştır son butonuna tıklayabilirsiniz. Şayet kurulumu gerçekleştiremediyseniz ve mail hizmetini bizden alıyorsanız ücretsiz olarak 0216 471 06 79 Numaralı Acil Destek Hattımızdan müşteri temsilcisi ile görüşerek destek alabilirsiniz. Mail hizmetini bizden almıyorsanız fakat yinede Outlook ile ilgili bir sorununuz varsa adınıza servis oluşturulmasını talep edebilirsiniz.
outlook-mail-kurulumu-9

Paylaş

Yorum Yap