03 Haz

C Panel Mail Kurulumu

Merhabalar bu makalemizde C Panel üzerinden mail kurulumu hakkında bilgiler mevcuttur.

Öncelikle Mail kurulumunu anlatalım.

1- C Panel hesabımıza giriş yapalım ( Hosting sağlayıcınız bu bilgileri size vermiş olması gerekir . )

Örneğin bizim alan adımız www.atasehirbilgisayar.com. C Panele giriş yapmak için internet tarayıcımızın URL kısmına cpanel.atasehirbilgisayar.com yazıp enter tuşuna basıyoruz . Sizde kendi alan adınızı yazınız.

C Panel mail kurulumu

2- Kullanıcı adı kısmı ve şifre yazan yere hosting sağlayınıçınızın verdiği kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız

3-Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa bizi karşılayacak . Resimde işaretlediğim yere ( E-POSTA HESAPLARI ) yazan seçeneğe giriyoruz

C Panel mail kurulumu2

4-E-posta hesaplarına tıkladıktan  sonra aşağıda resimde belirttiğim sayfa karşınıza gelecek bu sayfadan isterseniz yeni mail oluşturabilir – silebilir ve şifresini değiştirebilirsiniz. Yeni bir mail hesabı oluşturmak için OLUŞTUR sekmesine tıklayın.

C Panel mail kurulumu

5-Açılan yeni ekranda kullanıcı adı kısmına yeni açılacak olan mail adınızı yazıyorsunuz  @alanadi.com kısmı hariç  o kısım zaten otomatik geliyor.

Mail adresinizi yazdıktan sonra altındaki Şifre kısmına mail şifrenizi yazın . ( Kurallara uygun olarak yazın basit olmasın sayı harf büyük harf içersin )

C Panel mail kurulumu

Şifrenizi de yazdıktan sonra en alttaki oluştur butonuna basın. Herhangi bir uyarı mesajı vermemiş ise mail adresiniz oluşturulmuştur.

Paylaş

Yorum Yap